Webové stránky

E-shop

Android aplikace

Kontaktujte nás

Grafický návrh

Grafický návrh je v podstatě obrázek toho, jak budou vaše webové stránky vypadat.Tvoří ho lidé mající umělecké cítění, kteří s programováním často nemají nic společného.Jelikož je takový grafický návrh menší umělecké dílo, nebývá to nejlevnější položka při tvorbě webových stránek,a proto vám v tomto článku nabídneme také alternativu zdarma.

Grafický návrh

Existuje několik cest k získání grafického návrhu (vzhled stránky). Je možné, že nějaký máte ze svých starých stránek a pokud je dostatečně moderní, nebo pokud pro vás vzhled není důležitý, dá se tato grafika zapracovat do nové funkcionality - tím pádem odpadá i jeden z výdajů.
Pokud žádný návrh nemáte, nebo prostě chcete ten starý inovovat, můžete jej získat třemi způsoby.

Jedním z nich je vytvoření grafického návrhu vlastními silami. Pokud však nejste umělecky zdatní a zároveň neovládáte nástroje typu Photoshop nebo Gimp, nedoporučujeme tuto možnost ani pokud si přejete ušetřit. Existuje totiž lepší způsob.

Získat zdarma pěkný grafický návrh je možné a dokonce i snadné. Existují webové portály poskytující zdarma grafické návrhy uploadované samotnými uživateli. Tento návrh je již zpracovaný pro programátory (ušetří se tedy na položce 'Zpracování grafického návrhu') a jedinou podmínkou jeho použití je zobrazení odkazu na portál, z něhož byl stažen, v patičce vašich stránek.
Mezi weby poskytující ke stažení zdarma grafické návrhy patří např. Free Templates Online nebo Free Web Templates.
Pokud se vám některý návrh z těchto portálů zalíbí a bude splňovat vaše požadavky, vřele doporučujeme jeho využití.

Poslední možností jak získat nový design pro vaše stránky je jeho vytvoření přímo na míru pro vaše potřeby. Využití tohoto postupu se neobejde bez určitých výdajů, většina designérů si účtuje ze jeden grafický návrh kolem 2000 - 5000 Kč.
Má to však svoje výhody, které často převyšují nevýhody. Takto vytvořený návrh bude originál a jistě při brouzdání po internetu nenaleznete stejně vypadající stránky. Také mohou vaše požadavky převyšovat možnosti zdarma staženého designu a jeho upravování laikem je většinou na stránkách znát a nepůsobí dobře.
Vytvářením designu pro webové stránky se zabývá spoustu studií i živnostníků. Můžete si vybrat sami a za programátory přijít s již vytvořeným návrhem. Také existují větší firmy, které mají svého webdesignéra, a vytvoří vám stránky od začátku do konce. Další možností je zařízení tvorby grafického návrhu u externího webdesignéra u menších programátorských společností. Obě tyto poslední varianty bývají v podobné cenové relaci a záleží na marketingové strategii konkrétní firmy.

Zpracování grafického návrhu

Vytvořený design pro vaše webové stránky, ještě není využitelný pro zobrazování na webu. Jde to přirovnat ke koupi látky: koupíte si krásnou barevnou látku (grafický návrh) a chtěli byste si na sebe vzít tričko (zobrazit vaše webové stránky) z této látky. Chybí jeden krok, a to nastříhání látky a sešití získaných částí do tvaru trička. Tímto krokem je u webových stránek právě zpracování grafického návrhu a je prováděno přímo programátory (ne designery).
Cena tohoto kroku může být včleněna do ceny tvorby designu, nebo do samostatných programátorských prací, nebo může být účtována samostatně. Většinou záleží na velikosti vytvářených stránek a na společnosti samotné.